Проект “Наполеонленд” або “Диснейленд” по-французьки. “Ржевський проти Наполеона” як джерело натхнення…


Кадр з фільму "Ржевський проти Наполеона"Через двісті років після Бородіна й Березіни французи вирішили дещо своєрідно увічнити пам’ять свого імператора Наполеона Бонапарта, створивши новий парк культури і відпочинку під назвою “Наполеонленд”. Парк передбачається побудувати у містечку Монтро (департамент Сени і Марни), де 18 лютого 1814 року Наполеон здобув одну зі своїх останніх перемог – розбив австрійські війська, що входили до складу союзницької коаліції. Перед цією битвою імператор, звертаючись до військ, вимовив одну зі своїх найзнаменитіших фраз: “Нічого не бійтеся, друзі мої. Ще не відлите ядро, яке мене б вбило”!

На території “Наполеонленди” площею від 50 до 100 гектарів передбачається відтворити основні баталії наполеонівських військ, включаючи експедицію в Єгипет, Аустерлицьку битву і безславну російську кампанію 1812 року. Ініціатором цього чудернацького проекту виступає колишній держсекретар по Заморських територіях Ів Жего, депутат і мер міста Монтро. “Наша мета, – каже мер, – полягає в тому, щоб винайти парк XXI століття, в якому об’єднаються культура і відпочинок”.

Дану ініціативу вже підтримало чимало французів, і навіть відомий родич Бонапарта “Його імператорська вищість принц Шарль Наполеон, принц французький” – доктор економічних наук, екс-віце-мер корсіканського Аяччо (малої батьківщини великого імператора), засновник “Європейської федерації наполеонівських міст”, який зголосився активно сприяти реалізації проекту з акцентом на “популяризації спадщини імператора з історичної, культурної і туристичної точок зору”.

“Якщо такий парк не створять французи, то його неодмінно зроблять китайці в самій Франції, – переконливо попереджає ще один “наполеонлендівець” – бельгійський підприємець Ів Вандер Крюізен, який керує реставраційними роботами комплексу Ватерлоо. – Наполеон залишається щонайпотужнішим економічним мотором. Все, що пов’язано з його ім’ям, притягає туристів всього світу”.

Втім, не всі розуміють фінансово-економічну доцільність проекту. Кепкуючи з романтично налаштованих французів, британська преса стверджує, що імператор і його маршали не витримають конкуренції Міккі-Мауса та інших персонажів паризької філії “Диснейленду”. Крім того, французів називають мазохістами, схильними із задоволенням копирсатися у нищівних поразках Наполеона, кампанії якого забрали більше мільона французьких життів.

Але Ів Жего та його команда не сумніваються в успіху свого задуму, для реалізації якого знадобиться приблизно 200-250 мільйонів євро. За отимістичними прогнозами авторів проекту, фінансувати “Наполеонленд” будуть не лише французи, а й власники іноземних капіталів, інвестори з різних країн світу. Україну вони при цьому не згадали (і правильно зробили, бо нам зараз точно не до таких дурниць), а от про Росію не забули… Мабуть, дивилися цього року дуркувату комедію “Ржевський проти Наполеона” й відчули, що і в далекій Росії є в них однодіумці зі схожим ставленням до історії…
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна