Либавський піхотний полк


Унтер-офіцер Либавського піхотного полку

Полк було сформовано 16 серпня 1806 року з 3-х рот Кексгольмського и 3-х рот Петровського мушкетерського полків і називався він тоді Либавський мушкетерський полк.

У 1808-1809 роках полк брав участь у Російсько-Шведській (Фінській) війні, зокрема – в битві при Або (Турку), що відбулася 8 червня 1808 року.

У Вітчизняну війну 1812 року  два батальони Либавського полку (1-й і 3-й) знаходилися в 1-ій Західній армії, 6-му піхотному корпусі генерала від інфантерії Дмитра Сергійовича Дохтурова, в 7-ій піхотній дивізії. Командував полком полковник Олексій Іванович Айгустов.

У серпні 1-ої і 3-ої батальйони брали участь у битві під Смоленськом і, захищаючи мстиславське передмістя, втратили дев’ять офіцерів і 245 нижніх чинів.

Полковий знак либавцівПід час Бородінської битви обидва батальйони знаходилися в центрі нашої позиції, у Горкинського яру, і відбили декілька атак ворожої кавалерії.

Либавці прикривали відхід російської армії від Москви, відважно билися за Малоярославець, де 6-й піхотний корпус прийняв удар передових частин наполеонівської армії і затримав їх до приходу основних сил російської армії.

2-й батальйон знаходився на захисті Динабурга (Даугавпілс), брав участь в битвах у Полоцька, у боях на річці Ушач і при Єхиманії.

В 1813 році 1-й и 3-й батальйони були призначені до складу корпусу, який тримав в облозі фортецю Глогау (Глогув). Потім либавці бились у складі сілезької армії, брали участь в осаді фортеці Кассель.
 
17 січня 1814 року в битві при Брієн-ле-Шато либавці героїчно атакували ворога та, не зважаючи на сильний вогонь, багнетами вибили його з поселення і замку.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна