Засновник і диригент рогового оркестру Сергій Поляничко: “Ми повертаємо слухача в епоху війни 1812 року”


Диригент Сергій Поляничко: "Ми повертаємо слухача в епоху війни 1812 року"

Унікальну колекцію старовинних військових маршів підготував Російський роговий оркестр, включивши їх у великий історико-музичний проект “Труби перемоги”.

Проект "Труби перемогиПроект “Труби перемоги” присвячений великій історичній даті цього року – 200-річчю перемоги над Наполеоном у Вітчизняній війні 1812 року. Головна частина проекту – музика переможних битв російської армії, причому саме в тому звучанні, яке так добре знали росіяни на початку 19-го століття. Це звучання оркестру, складеного з мисливських рогів різної довжини, – від 10 сантиметрів до двох метрів. Кожен такий мідний ріг видавав тільки один звук, та зате незвичайної краси і м’якості! Російський роговий оркестр, який існує в Санкт-Петербурзі ось вже шостий рік, успішно відродив традицію гри на напівзабутих інструментах, а тепер відроджує і рогову музику в її історично точному виконанні.

“Ми повертаємо слухача в епоху війни 1812 року і даємо можливість почути музику так, як вона виконувалася на полях битв, – розповідає засновник і диригент колективу Сергій Поляничко. – Ми зібрали нотний матеріал, який не зіпсований поколіннями переписувачів і аранжувальників, узявши за основу старовинні видання.

Диригент Сергій Поляничко: "Ми повертаємо слухача в епоху війни 1812 року"Концертна програма проекту “Труби перемоги” – це, передусім, 12 маршів, написаних свого часу для найзнаменитіших полків Російської Імператорської армії. До таких військових формувань відносяться, наприклад, створені ще в 17-18 віках лейб-гвардії Преображенський, Семенівський та  Ізмайловський полки, Ахтирський гусарський полк та інші славні підрозділи.

Проект “Труби перемоги” включає в себе не лише живі виступи Російського рогового оркестру, але і записи старовинних маршів на компакт-диски. Презентація дискового видання відбудеться в Петербурзі у кінці червня цього року.

P.S. З історії рогової музики. Перший роговий оркестр з’явився в Петербурзі у 1751 році. Ідея належала гофмаршалу Семену Кириловичу Наришкіну, якому була до вподоби музика в звучанні мисливських рогів. Це нове і незвичайне явище практично відразу отримало придворний статус. Обласкана владою і представниками кращих дворянських домів, рогова музика звучала в палацах і парках, на балах, військових оглядах і світських урочистостях, рогові оркестри супроводжували дипломатичні прийоми і народні гуляння.

Рогові оркестри зникли в період з 1834-го по 1840 рік у зв’язку з розвитком духової музики. Перша спроба їх відродження відноситься до 80-х років XIX століття, потім рогова музика звучала практично на усіх офіційних раутах, часів Олександра III-го і Миколая II-го.

Останньою датою в історії рогових оркестрів був 1913 рік. Урочистості на честь 300-річчя Імператорського Дому Романових і відкриття собору Святого Миколая у Кронштадті є одними з останніх урочистих подій, в ході яких звучали мелодії рогової музики.

Відродження знову розпочалося лише у XXI столітті. Одним з музикантів, що стояли у витоків відродження цієї чудової російської музичної традиції, був волторнист Сергій Поляничко, який в 2006 році заснував Російський роговий оркестр. Колектив знаходить все більше прихильників як в професійному середовищі, так і серед широкої публіки.

У 2011 році за підтримки генерального партнера оркестру ГК “Кронде” була заснована єдина у світі майстерня по виготовленню рогових інструментів.
 
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна