Вірш «Бородіно» – поетичне звернення поета-патріота до сучасників та нащадків


Михайло Юрійович ЛермонтовМихайло Юрійович Лермонтов – надзвичайно талановитий і багатогранний поет і письменник, людина складної і драматичной долі. Служив в Російській Імператорській армії, гвардійський офіцер, брав участь у війнах, які вела Росія з Персією (Іраном), Туреччиною та їх васалами за контроль над Кавказом. У віці 26 років був вбитий на дуелі. Залишив потомкам багатішу творчу спадщину. Класик вітчизняної і світової літератури.

Вірш «Бородіно» – один з найпопулярніших поетичних творів Лермонтова. Цей вірш присвячено Бородинській битві, яка стала однією з переломних подій Вітчизняної війни 1812 року і відбулася біля села Бородіно, на Старій Смоленській дорозі, на підступах до Москви, між російськими військами і армією франко-європейськой коаліції. Бородіно – одна з найбільших битв світової історії, початок повного знищення «непереможної» армії Наполеона; героїчна сторінка, яку вписали у вітчизняну історію росіяни, українці, білоруси, всі народи Російської імперії.
 
Вірш «Бородіно» вперше опубліковано у 1837 році. Сюжетною основою твору стали спогади Олексія Опанасовича Столипіна, ветерана Вітчизняної війни, який знаходився в родинних стосунках з поетом.

Головну думку вірша «Бородіно» виразили рядки «Так, були люди у наш час, Не те, що нинішнє плем’я, Богатирі – не ви»! – одночасно це і заклик рівнятися на славні подвиги батьків і докір сучасникам, в середовищі яких у той час все більш укорінювалися розпусні міфи європейського лібералізму – того самого лібералізму, що сьогодні у нас називається “демокртичними цінностями”, носієм і впроваджувачем якого свого часу і був Наполеон Бонапарт та його «Велика армія».
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна