Виставка «Великі російські перемоги в медалі і гравюрі. До 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року»


Виставка «Великі російські перемоги в медалі і гравюрі. До 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року»В Мосві у  Державному музеї образотворчих мистецтв ім. Пушкіна відкрилася виставка “Великі російські перемоги в медалі і гравюрі. До 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року”.

Директор музею Ірина Антонова розповіла, що велику частину експонатів музей демонструє вперше. “Зібрання графіки та нумізматики – матеріали перших надходжень до музею під час його створення, – нагадала вона. – Ми показуємо більше 300 медалей і близько 40 гравюр, що охоплюють період з 19 до початку 20 століття”. “На виставці ми також розповідаємо про окремих осіб: імператорів (Олександрі I, Наполеона Бонапарта), полководців (Кутузова, Багратіона); про мистецтво створення медалей; показуємо пам’ятні знаки, виконані наступними поколіннями”, – сказала Антонова.

На огляд представлені експонати як з колекції музею Пушкіна, так і з Державного Історичного музею і бібліотеки МДУ. “У центрі уваги публіки, безсумнівно, виявиться унікальна реліквія із зібрання ДМОМ – платиновий медальйон імператриці Марії Федорівни. – Сказала кореспонденту ИТАР-ТАРС куратор виставки Юлія Краснобаєва. – Вінценосна особа сама вирізала штемпель для медальйона, що призначався як подарунок її синові Олександру I на 50-річчя”.

Інший акцент на виставці зроблений на рідкісний експонат – солдатський знак відзнаки військового ордена Святого Георгія. У Росії всього дві подібних нагороди – друга зберігається в Державному Ермітажі. Особливої ​​уваги заслуговує висока французька нагорода – Орден Почесного легіону, що датується 1804 роком.

Будуть представлені шість печаток героїв Вітчизняної війни 1812 року. Серед них – особисті печатки першого міністра внутрішніх справ Російської імперії Віктора Кочубея, полководця князя Петра Багратіона.

Експозиція побудована за хронологічним принципом. Окрема вітрина присвячена подіям 1796-1811 років. Представлені в ній мініатюрні твори ілюструють картину того часу.

“Велика частина медалей на виставці відноситься до двох серій: французької, зробленої на паризькому монетному дворі і російської (її створив відомий медальєр Федір Толстой)/”, – сказала куратор огляду.

Інша вітрина оповідає про події 1812 року. Експонати розкажуть відвідувачам як створювалося народне ополчення, проілюструють хід Бородінської битви, залишення Москви, бої при Малоярославці, Березині, відступ французької армії і багато інших подій. Увага публіки, безсумнівно, привернуть медалі, присвячені закордонним походам російської армії: від першого кроку Олександра I за межі Росії до вступу в Париж, Віденського конгресу, “ста днів” Наполеона і виводу союзних військ з Франції в 1818 році.

“Треба відзначити, що на початку 20 століття столітній ювілей перемоги у Вітчизняній війні 1812 року також широко відзначався, – сказала Краснобаєва. – Тому окрема вітрина присвячена і цій даті”.

Особливу увагу організатори огляду приділяють мистецтву інвенції французької та російської медалей тієї епохи. В окремій вітрині виставлені античні монети, прототипи для створення зворотного боків наполеонівських медалей.

ІТАР-ТАРС
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна