У Лондоні експонується вражаючий макет битви під Бородино


У Лондоні відкрито вражаючий макет битви під Бородино

Масштабний макет Бородинської битви відкрито 6 версня у Великій Британії, повідомляють закордонні ЗМІ. Над макетом працював британський любитель історії Джері Уест, який витратив на відтворення битви у мініатюрі 40 років. Всього в макеті використано 1700 фігурок, а розмір його становить 1,7 метра на 2,5 метра. Всі фігурки відлиті із пластику, розфарбовані і скориговані пластиліном, розмір солдатика складає всього 2,5 сантиметра.

Уест зацікавився історією Бородинської битви ще в школі, спочатку прочитавши книгу Ернеста Грея “Собака, який дійшов до Москви”, написану від імені очевидця війни, а потім подивившись радянський фільм “Війна і мир”, знятий за однойменним романом Л.М.Толстого.

У 1973 році Джері Уест вирішив почати спорудження діорами. Тоді і джерел було менше, і матеріали було дістати складніше. Тим не менш, британець не ставив перед собою завдання бути історично точним до найдрібніших деталей, і йому вдалося головне – передати атмосферу Бородинського бою, самої Російсько-французьської війни 1812-1814 років.

У травні цього року Уест відвідав Бородинське поле і став свідком реконструкції подій, що допомогло авторові точніше відтворити картину бою.

На виставці, що відкрилася у Лондоні, також представлені документи російського дипломатичного листування періоду Вітчизняної війни 1812 року.

На відкритті були присутніми посол Росії у Великобританії Олександр Яковенко, а також представники громадських організацій, російських і міжнародних ЗМІ.

Виставка продовжиться до 14 вересня.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна