У Санкт-Петербурзі урочисто відкритий пам’ятник героєві Вітчизняної війни 1812 року князеві Петру Івановичу Багратіону


У Санкт-Петербурзі встановлений пам’ятник героєві Вітчизняної війни 1812 року грузинському князеві, російському генералу Петру Івановичу Багратіону.

У Санкт-Петербурзі встановлений пам’ятник героєві Вітчизняної війни 1812 року грузинському князеві, російському генералу Петру Івановичу Багратіону. Відкриття монумента відбулося в п’ятницю, 7 вересня, і було приурочено до 200-річної річниці Бородінської битви. Про це повідомляється на сайті міської адміністрації.

На відкритті пам'ятника князеві Петру Багратиону у Санкт-Петербурзі

На церемонії відкриття були присутніми виконувач обов’язків губернатора Ігор Дивинський, віце-губернатор Василь Кічеджи, член Ради Федерації Вадим Тюльпанов, депутати Законодавчих зборів Петербургу і почесні громадяни міста.

 У Санкт-Петербурзі встановлений пам'ятник героєві Вітчизняної війни 1812 року князеві Петру Багратиону

“Нехай життя і подвиг полководця Багратіона буде для усіх нас прикладом вірності долгу і беззавітній любові до Батьківщини”, – сказав Ігор Дивинський. Він нагадав, що війська Багратіона у Бородінській битві стояли на напрямі головного удару і мужньо відбили усі атаки перевершуючих сил супротивника. Поранений генерал покинув поле битви лише після того, як переконався, що атака відбита.

Пам'ятник князеві Петру Багратиону у Санкт-Петербурзі

Під час війни 1812 року князь Багратіон командував 2-ою Західною армією. У Бородінській битві армія Багратіона складала лівий фланг Російських військ.

У Санкт-Петербурзі встановлений пам'ятник героєві Вітчизняної війни 1812 року князеві Петру Багратиону

Пам’ятник встановлений на колишньому Семенівському плацу, де знаходилися казарми полку, яким командував Багратіон. Проект утілили в життя скульптори Ян Нейман, Мурат Аннануров і архітектор Геннадій Челбогашів.

Пам’ятник Петру Івановичу Багратіону доповнить архітектурні ансамблі Санкт-Петербургу, що увічнюють подвиг наших предків у Вітчизняній війні 1812 року. На честь перемоги у Петербурзі зведені Тріумфальні арки Головного штабу і біля Нарвських воріт, на Палацовій площі вознісся Александрійський стовп. Портрети прославлених полководців прикрашають галерею Ермітажу. Одним з головних символів перемоги над Наполеоном є також Казанський собор, біля якого встановлені пам’ятники великим російським полководцям –  Кутузову і Барклаю де Толлі.

Князь Зураб Михайлович ЧавчавадзеP.S.  У церемонії урочистого відкриття пам’ятника брав участь також і князь Зураб Михайлович Чавчавадзе. Князь згадав, як в радянській школі нав’язувалася думка, згідно якої Росія до революції була “тюрмою народів”. Зураб Чавчавадзе поставив питання: тоді чому представники усіх народів Російської Імперії так хоробро захищали свою Батьківщину, якщо вона була для них “в’язницею”? Прославляння генерала Багратіона, грузина за національністю, як героя Вітчизняної війни 1812 року, повністю спростовує міф про Російську Імперію як про “тюрму народів”, відмітив князь. Більше того, він нагадав, як Багратіон в одному з листів звертався до Горчакова “як росіянин до росіянина”. На думку Зураба Чавчавадзе, поняття “росіянин” означає приналежність до одного цивілізаційного поля. Росіянин – це той, хто любить Росію, відмітив він. Встановлений пам’ятник, за його словами, символізує справжнє братерство двох великих народів – руського і грузинського – народів, поріднених православною вірою, духовністю та культурою.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна