У річницю Бородинської битви Предстоятель Руської Церкви звершив Літургію у Спасо-Бородинському монастирі


У річницю Бородинської битви Предстоятель Руської Церкви звершив Літургію у Спасо-Бородинському монастирі

Восьмого вересня 2012 року Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил прибув на Бородинське поле у зв’язку зі святкуванням 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року.

Вранці Предстоятель Руської Православної Церкви прибув до Спасо-Бородинського жіночого монастиря, куди єпископом Смоленським і В’яземським Пантелеімоном сьогодні вранці з Успенського кафедрального собору м. Смоленська була принесена чудотворна Смоленська ікона Божої Матері. Перед цим образом війська М.І. Кутузова молилися напередодні Бородинської битви.

На соборній площі монастиря, де були встановлені чудотворний образ Богородиці і престол з покровом, Святіший Патріарх Кирил звершив Божественну літургію.

Його Святості співслужили: Митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій; митрополит Саранський і Мордовський Варсонофій, керуючий справами Московської Патріархії; архієпископ Можайський Григорій; архієпископ Істринський Арсеній; архієпископ Верейський Євгеній, голова Навчального комітету Руської Православної Церкви; архієпископ Єгор’євський Марк, керівник Управління Московської Патріархії із закордонних установ; єпископ Іліан (Востряков); єпископ Никон (Миронов); схиєпископ Серафим (Залізницький); єпископ Видновський Тихон; єпископ Дмитровський Феофілакт; єпископ Бронницький Ігнатій, голова Синодального відділу у справах молоді; єпископ Солнєчногорський Сергій, керівник Адміністративного секретаріату Московської Патріархії; єпископ Ієронім (Чернишов); єпископ Смоленський і В’яземський Пантелеімон, голова Синодального відділу з церковної благодійності та соціального служіння; єпископ Балашихинський Миколай; єпископ Воскресенський Сава; єпископ Зарайський Костянтин; протоієрей Володимир Диваков, секретар Патріарха Московського і всієї Русі по м. Москві; протоієрей Димитрій Смирнов, голова Синодального відділу із взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними установами; протоієрей Всеволод Чаплін, голова Синодального відділу із взаємин Церкви й суспільства; протоієрей Михаїл Рязанцев, ключар кафедрального соборного Храму Христа Спасителя в Москві; намісники ставропігійних монастирів; духовенство Московської і Смоленської єпархій.

За Літургією молилися настоятелька монастиря ігуменя Серафима (Ісаєва) і насельниці Спасо-Бородинської обителі, а також настоятельки жіночих монастирів Московської єпархії.

На богослужінні були присутні заступник голови Уряду Московської області А.П. Насонов, міністр культури Московської області А.Н. Губанков, голова Можайського муніципального району Д.М. Бєланович, голова міста Можайська І.В. Сунгуров, директор Державного Бородинського військово-історичного музею-заповідника М.Р. Черепашенцев.

Співав хор духовенства Московської обласної єпархії під керівництвом священика Сергія Голєва.

За Літургією були піднесені молитви за упокоєння душі «благочестивого государя імператора Олександра I і всіх вождів і воїнів наших, що в годину нашестя чужинців душу свою на Бородинському полі брані та в інших битвах за ближніх своїх і за Вітчизну нашу поклали».

Єпископ Зарайський Костянтин оголосив Послання Святішого Патріарха Кирила до 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року.

Після закінчення богослужіння Його Святість привітав митрополит Ювеналій. Як зазначив Патріарший намісник Московської єпархії, історія Спасо-Бородинського монастиря нерозривно пов’язана з подіями Вітчизняної війни 1812 року: «Генерал Олександр Тучков перед битвою передав своїй дружині образ Нерукотворного Спаса. Після його загибелі, прийнявши чернецтво, перша настоятелька цього монастиря створила тут храм на честь Спаса Нерукотворного, і цей образ завжди знаходився в серці цього храму». У дар Предстоятелю Руської Церкви митрополит Ювеналій підніс ікону Нерукотворного Спаса, написану черницями Бородинської обителі.

Святіший Патріарх Кирил звернувся до присутніх із коротким словом:

«Радію душею і серцем, звершуючи Божественну літургію в цій історичній обителі в день 200-річчя Бородинської битви. Ми зараз пройдемо до батареї Раєвського і там пом’янемо всіх тих, хто загинув, захищаючи Вітчизну, і тих, хто залишився живим, але подвигом свого життя врятував країну нашу від нашестя двадесяти мов, від страшної агресії, яка загрожувала самим основам буття нашого народу.

На згадку про це урочисте богослужіння і на подяку я хотів би піднести цій святій обителі рідкісний образ Божої Матері, Цариці Небесної, щоб він нагадував і сестрам обителі, і всім прочанам про чудове богослужіння, яке ми звершили в день 200-річчя Бородинської битви. Ми принесли сьогодні Смоленську ікону — ту саму, перед якою молилися Кутузов і наші воїни. Ми й сьогодні молилися перед нею. Нехай Цариця Небесна захищає країну нашу, воїнство наше, народ наш і цю святу обитель, зміцнюючи всіх нас на шляхах спасіння. Нехай береже вас Господь».

У дар Спасо-Бородинській обителі Святіший Владика передав список Юровицької ікони Божої Матері. Віруючим були роздані іконки Божої Матері «Смоленська» з Патріаршим благословенням.

Потім відбулися хресний хід і молебень на батареї Раєвського, біля монумента російським воїнам — героям Бородинської битви.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна