У Новочеркаську пройшов IV Всесвітній конгрес козаків, приурочений до 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року


IV Всесвітній конгрес козаків, приурочений до 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року

Делегати від усіх козачих військ Росії, посланці козаків України, Вірменії, Придністров’я, Америки, Канади, Австралії, Німеччини, Австрії, Грузії, Аргентини, Італії, Казахстану, Абхазії, Сербії і багатьох інших країв зібралися у Новочеркаську, щоб впродовж трьох днів обмінятися думками з приводу спвпраці козачих військ, громад та організацій, взаємодії з Церквою та державою, стану військово-патріотичного виховання та кадетської освіти, збереження культурно-історичної спадщини, й цілого ряду інших важливих питань. Конгрес приурочено до 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року, значну роль в якій зіграли саме козаки.

З благословіння Блаженнійшого Митрополита Київського і Всієї України, численну делегацію козацтва України на конгресі очолив єпископ Ямпольський Йосип, голова Синодального відділу з питань пастирського окормлення козацтва України. Делегація України складалася з тридцятьох отаманів різних козачих громад з різних регіонів України і парадної групи Вірного Козацтва.

IV Всесвітній конгрес козаків розпочався з молебня у Військовому Вознесенському Кафедральному соборі Новочеркаська. Молебень відслужив Митрополит Ставропольський і Невинномиський Кирил, голова Синодального комітету зі взаємодії з козацтвом Руської Православної церкви. Після молебню Делегати конгресу поклали квіти до пам’ятників козачим отаманам Єрмаку, Платову і Бакланову.

В усипальні козачих отаманів було відслужено заупокійну літію. Відбулося урочисте відкриття і освячення меморіальних дощок з іменами козаків і назвами козачих полків, що брали участь у Вітчизняній війні 1812 року і зарубіжних походах російської армії 1813-1814 років.

На пленарному засіданні конгресу було зачитано благословення Патріарха Московського і Всія Русі Кирила, виступили правлячі архієреї козачих областей і представники влади. Єпископ Йосип передав поздоровлення і благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і Всієї України Володимира.

Серед інших подій та заходів IV Всесвітнього конгресу козаків – парад козачих підрозділів, що відбувся на Платовській площі Новочеркаська; науково-практична конференція “Епоха 1812 року: герої, битви, володарі” в Отамановому Палаці; спортивні змагання; виставки; концерти.

Після закінчення роботи круглих столів і науково-практичної конференції відбулося завершальне Пленарне засідання IV Всесвітнього конгресу, на якому модератори круглих столів відзвітували про виконану роботу і прийняті рішення. За підсумками роботи були прийняті відповідні рішення і резолюція IV Всесвітнього конгресу козаків.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна