Проект пам’ятника Маріупольському гусарському полку


Проект пам'ятника Маріупольському гусарському полкуПроект споруди у місті Маріуполі меморіального комплексу, присвяченого Маріупольському гусарському полку, був розглянутий на засіданні Громадської ради із сприяння Державній комісії з підготовки до святкування 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року. Ініціаторами проекту є С.В.Аловацька і О.О.Файзулін. До складу Громадської ради в якості куратора цього проекту був включений також В.Р.Климов.

Спочатку планувалося, що меморіальний комплекс складатиметься з православного храму (чи музею-каплиці) з декількома пам’ятниками на спеціально створеній алеї. Але в ході детального опрацювання проекту в Архітектурно-художній раді при Громадській раді було прийнято рішення на початковому етапі реалізації обмежити проект спорудою в Маріуполі  пам’ятника, що зображує маріупольського гусара.

Нагадаємо, Маріупольський гусарський полк було сформовано у червні 1783 року з вояків Луганського та Полтавського полків. Спершу полк називався легкокінним, потім став гусарським, а у 1801-му отримав назву – Маріупольський гусарський. Бойове хрещення отримав у 1805 році в битві під Аустерліцем.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна