Інформаційний проект «Дванадцять полтавчан з Дванадцятого року»


Інформаційний проект «Дванадцять полтавчан з Дванадцятого року»

«Дванадцять полтавчан з Дванадцятого року» – цікавий та змістовний інформаційний проект, започаткований в Полтаві та присвячений участі полтавчан у Вітчизняній війні 1812 року, 200-ліття якої відзначається цього року.

Полтава. XIX ст.

Під час реалізації проекту було підготовано та опубліковано в засобах масової інформації історично-біографічні нариси про майора Івана Котляревського, командира першого полку морьської піхоти Дмитра Неверовського, командира Харківського драгунського полку Дмитра Юзефовича, генерала від інфантерії григорія Білоградського, гусарського полковника Івана Трощинського, повного Гавалера орденів Святого Георгія Івана Паскевича, а також інших видатних військових та державних діячів, долі яких тісно пов`язані з Вітчизняною війною 1812 року та Полтавою.

Інформаційний проект «Дванадцять полтавчан з Дванадцятого року»

 Проект було підтримано цілим рядом інформаційних видань України, Росії й Казахстану. Учасники проекту «Дванадцять полтавчан з Дванадцятого року» виступали перед школярами Полтави і Кременчука, в міських бібліотеках. Цікаві дискусії виникали на інтернет-ресурсах, де публікувалися матеріали про земляків – героїв 1812 року. В день героїв Вітчизни (День Георгіївських кавалерів) в Полтаві були покладені квіти до пам’ятника Івану Котляревскому і до меморіальної дошки на честь генерала Паскевича.

Інформаційний проект «Дванадцять полтавчан з Дванадцятого року»

Наприкінці року у музеї Котляревского пройшло урочисте закриття проекту. Виступали письменник Ю.Погода, краєзнавець Н.Малік, кандидат наук Ю.Капусник, працівники міських музеїв, представники Дворянських зборів. Присутнім була представлена велика виставка олов’яної мініатюри, а також літератури, виданої за два століття. Частина бібліографічних раритетів має більш ніж столітній вік. Завершилася зустріч пушкінськими віршами про війну 1812 року, прочитаними головним хранителем музею у супроводі тих маршів Російської імператорської армії, які звучали в героїчні часи Вітчизняної війни 1812 року.

Пам`ятник Ніжинському драгунському полку на Бородинському полі

P.S. Деякі з публікацій проекту «Дванадцять полтавчан з Дванадцятого року» розміщено на сайті “Руської народної лінії”
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна