Виставка “1812 рік. Події і люди великої епохи”. З фондів Клинського музею


Чотиризарядний пістоль. Ескспонат виставки "1812 рік. Події і люди великої епохи"Експозиція виставки “1812 рік. Події і люди великої епохи” формувалася на основі справжніх предметів часів першої Вітчизняної війни, що зберігаються у фондах Клинського краєзнавчого музею.

Безперечно, до найемоційніших і переконливіших експонатів по військовій темі відносять зброю. На виставці представлені дві кременеві рушниці і кременевий чотиристволовий пістолет, виготовлений в Західній Європі. Рукоять пістолета виконана з палісандра, прилад сталевий з гравіюєванням. Ударно-кремневий замок використовували в стрілецькій зброї епохи наполеонівських воєн в якості механізму для займання заряду у стволі.

Стройова рушниця доповнює уявлення про військові дії російської регулярної армії часів Вітчизняної війни 1812-14 років. А кавказька рушниця, наприклад, могла бути на озброєнні ополченців.

Окрім зброї на виставці також представлені документи епохи, твори графіки і живопису, рідкісні видання та інші пам’ятні предмети, наприклад, фаянсовий глек і декоративна тарілка з портретом Наполеона Бонапарта, два реконструйовані військові костюми – російського піхотного і гусарського мундирів.

Усі експонати, що пов’язані з подіями Вітчизняної війни 1812 року, зберегли для нас патріотичний дух того героїчного часу. Ще не раз ми згадуватимемо ту війну, і покоління знову переживатимуть патріотичні почуття і  гордість за свій народ і свою країну.

Надія Лисиціна,
старший науковий співробітник
Клинського музейного об’єднання
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна