Святіший Патріарх Кирил: події 1612 року та перемога у Вітчизняній війні 1812 року повинні стати в народній пам’яті в один ряд із Перемогою 1945 року


Святіший Патріарх Кирил8 вересня 2012 року, після закінчення низки богослужінь на Бородинському полі, відбулася братська трапеза, за якою Святіший Патріарх Кирил ще раз привітав присутніх з «великою подією в історії нашої Вітчизни — 200-річчям Великої Вітчизняної війни 1812 року».

Предстоятель Руської Церкви відзначив, що протягом кількох десятиліть значення цієї війни недооцінювалося через ідеологічні міркування. «Важко уявити, щоб у такому контексті ми б змогли миттєво усвідомити значення всього того, що сталося в 1812 році, як і подій 1612 року, — продовжив Святіший Владика. — Однак Церква зберігає пам’ять про це незалежно від політичної кон’юнктури».

«Подвиг наших предків було забуто лише тому, що вони на смерть стояли за Батьківщину, а не за ідеологію. І ми повинні сьогодні робити все для того, щоб Велика перемога в 1812 році, як і події 1612 року, стали в народній пам’яті в один ряд із перемогою 1945 року. Це наше завдання — пробудження національної історичної свідомості нашого народу», — відзначив Предстоятель Руської Церкви.

«З точки зору раціонального аналізу перемога в 1812 році мала залишитися за переважаючим за силою ворогом, — продовжив Святіший Патріарх Кирил. — Але ми знаємо, що народ наш палко молився Господу і Пречистій Богоматері. І ми перемогли, тому що ми дійсно дуже молилися».

«Якщо хтось сьогодні ігнорує цей духовний чинник, то він знову демонструє ідеологічний підхід до історії, який не має нічого спільного з реальністю, — заявив Предстоятель. — Скільки ж нам потрібно таких чудес, щоб народ наш побачив руку Божу над Росією, Покров Пречистої Цариці Небесної? Скільки нам ще потрібно чудес, щоб раціональне і завжди обмежене сприйняття історії перестало панувати, у тому числі й у свідомості нашої інтелігенції?»

«Наш історичний шлях, так тісно пов’язаний з духовним шляхом нашого народу, з вірою православною, свідчить про те, що чудеса відбуваються тоді, коли народ об’єднує свою фізичну, розумову, інтелектуальну силу з силою віри й молитви», — підсумував Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна