Музичні CD до ювілею пермоги: “1812. In The Blaze Of Glory” та “Гусарська балада”


Музичні CD до ювілею пермоги "1812. In The Blaze Of Glory" та "Гусарська балада"Аудіовидавці зі старішої російської фірми грамзапису “Мелодія” відмітили 200-річну річницю перемоги у Вітчизняній війні 1812 року і зробили це різнопланово, видавши оразу два тематичні музичні компакт-диски: “1812. In The Blaze Of Glory” (з классичними творами) та “Гусарська балада” (з включенням творів сучасних композиторів).

Першим виданням став CD “1812. In The Blaze Of Glory”(“1812. У блиску слави”). У нього увійшли твори композиторів-сучасників подій: Осипа Козловського і Дмитра Бортнянського. Козловский, представлений двома полонезами, вчився з Михайлом Клеофасом Огинським, автором іншого знаменитого полонеза. Та і найпопулярніший твір Козловского, “Грім перемоги лунай”, що був написаний на вірші Державіна ще за 20 років до наполеонівського нашестя і ввіжався неофіційним гімном Російської Імперії – теж полонез. Бортнянський, відоміший як композитор хорової духовної музики, представлений тріо-сонатою і концертом-симфонією сі-бемоль-мажор.

Важливе місце на альбомі займає пізніший твір – увертюра Чайковського Festival, відома як “1812 рік” і уперше виконана в 1882 році на церемонії освячення храму Христа Спасителя у супроводі гарматної стрільби і соборних дзвонів. Для імітації стрільби Чайковський ввів спеціальний інструмент cannone. Цитати з “Боже, Царя храни” і двох маршів – “Єгерського” і “Марша Преображенского полку” – символізують непереможність російського народу, а “Марсельєза” ілюструє революційно-бунтівний дух ворога.

Видавці не обмежилися спогадами. Одночасно вийшов CD під назвою “Гусарська балада”. З назвою, мабуть, поспішали – до однойменного популярного фільму диск відношення не має, хіба що у бонусах записані фрагменти музики Тихона Хренникова до балету “Гусарська балада”, створеному на основі саундтреку, але “Дуже давно” або “Колискової Світлані” немає. Зате звучить декілька інших відомих мелодій. Гімни представлені красивою композицією “Чорні гусари”, а сучасний погляд на цю тему – романсом “Про бідного гусара замовите слово” Андрія Петрова з однойменного фільму. Є і менш відомі історичні мелодії, наприклад, “Марш на вступ в Париж” І.Г.Вальха, який чудово розвиває тему Вітчизняної війни 1812 року та Закордоннох походів Російської армії.

Олександр Волков, газета “Ізвєстія”
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна