Бої на Волині: Ставки. 15 вересня 1812 року


Офіцери Татарського та Чугуївського уланських полків

На лівому фланзі російського угрупування у передовому загоні корпусу генерал-майора Булатова рухались шість ескадронів Чугуївського уланського полку та донські козаки Мельникова та Кутейникова. На світанку кіннотники разом з підрозділами Охотського піхотного полку вийшли з села Коритниця (нині Володимир-Волинський район) і стали рухатись в напрямку на село Ставки (нині Турійського району). Не доходячи кілька кілометрів до с.Ставки, загін наткнувся на саксонську кінноту.

Улани і козаки з ходу атакували противника і заставили відступити до Ставок. Атаку вогнем і багнетами підтримали Охотці та артилеристи. До вечора ворог був вибитий з села і став відступати в напрямку на Любомль. Від полонених довідались, що в таборі поблизу Ставок знаходилось до 8 тисяч саксонців з двома артилерійськими батареями на чолі з командувачем VІІ корпусом дивізійним генералом Реньє. В ході бою, за рапортом шефа Чугуївського уланського полку генерал-майора Лісаневича особливо відзначились командир полку полковник Александров, «…який у лісі в усіх небезпечних місцях утримував ворога…» і ротмістр Хмаладзе, котрий «…в дуже жорстокій перестрілці показав відмінну хоробрість …».

Слідом за передовим загоном до Ставок вийшли основні сили корпусу генерала Булатова, в той час, як авангард Дунайської армії вийшов до Мокреця і зайняв переправи через Турію в районі від с. Ягідне до Туричан (всі населені пункти теперішнього Турійського району). Дерптський драгунський полк під командуванням свого шефа – генерал-майора Палена Павла Петровича вибив поляків і саксонців з села Кладнів і вийшов до Бугу.

Сергій Яровенко,
Володимир-Волинський історичний музей
Вірне Козацтво

Навігація

Пошук


Останні публікації


ПО УКРАЇНІ


Службове

Справжня Україна